Her Bütçeye Uygun Mikrofon Tavsiyeleri

Bu makalemizde her bütçeye uygun mikrofon tavsiyelerinde bulunacağız. Gerek seslendirme yapmak için, gerekse YouTube kanalınız için mikrofona ihtiyacınız olabilir.

Eğer sizde tam bir fiyat performans mikrofonu önerisi arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Çokta uzatmadan “Her Bütçeye Uygun Mikrofon Tavsiyesi” adlı makalemizin anlatımına başlayalım.

Boya BY-M1 Yaka Mikrofonu

Boya BY-M1

Şuanda bizimde kullandığımız bir mikrofon. Bu mikrofonu yaklaşık 3 yıl gibi bir süredir kullanıyorum. Fiyat/performans olarak bakarsak gerçekten size önerebileceğim bir mikrofon.

Şuan da fiyatı 100-130 Lira arası değişiyor. DSLR makineme bağlayıp kullanıyordum ve sesi çok temiz, net alıyordu. Tabii ki biraz dip ses var fakat okadar rahatsız edici seviyede değil.

Çok takıntınız varsa veya ultra temiz bir ses almak istiyorsanız dip sesi silmek için düzenleme programları kullanmanızı öneririm. Boya BY-M1 mikrofonu dışarıda kullanabileceğiniz gibi ister evde, isterseniz bilgisayarınıza takıp özetle her yerde kullanabilirsiniz.

Blue Snowball İCE Condenser Mikrofon

BlueSnowballCECondenser

Buda orta segment bir ürün. Blue Snowball İCE mikrofonu masa başında video çekiyorsanız veya arkadaşlarınızla video çekeceksiniz diyelim. Herkesin sesini net ve anlaşılır bir şekilde alıyor.

Fakat çok aşırı net almıyor sadece ihtiyacı karşılayacak yeterlilikte bir ses alma potansiyeli var.

Mikrofona ağzınızı iyice yaklaştırıp konuşmak istemiyor da mikrofon bir kenarda kalsın ben konuşayım sesimi net alsın istiyorsanız, bu mikrofonu tercih edebilirsiniz. Fiyatı 580-600 lira bantlarında değişiyor.

Blue Yeti USB Mikrofon

Blue-Yeti-USB-Mikrofon

Bu biraz daha pahalı ve profesyonel bir mikrofon. Eğer YouTube yayını veya Twitch yayını yapıyorsanız yada bütçeniz varsa bu mikrofonu tercih edebilirsiniz. Bu mikrofonu ve birazdan tanıtacağım diğer mikrofonu alırsanız ihtiyacınızı uzun süreler boyunca giderecektir.

Yani ömürlük mikrofonlar ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Fiyat yönünden biraz tuzlu diye belirtmiştim, fiyatı aşağı yukarı 1.600 Lira civarlarına satın alabilirsiniz. YouTube veya Twitch’i gerçekten meslek veya iş olarak yapmak ve içerik üretmek istiyorsanız tercih etmelisiniz. Yoksa gereksiz pahalı bir mikrofon diye düşünüyorum.

Rode NT USB Condenser Mikrofon

ntusb-mikrofon-pc

Bu işlere ilgiliyseniz zaten bir çoğunuz bu mikrofonu duymuştur. Rode NT Usb condenser mikrofon satın aldığınızda standı ve tüm ekipmanlarıyla beraber geliyor. Bir önceki model olan Blue Yeti ile karşılaştıracak olursak, üç aşağı beş yukarı denk mikrofonlar.

Bu yüzden aslında profesyonel bir tercihte ikisini de seçebilirsiniz. Rode NT USB mikrofonun biraz daha pahalı olmasının tek sebebi var oda marka satması. Tıpkı nasıl aynı kalitede iki ürün olduğunda onun fiyatını marka belirliyor ve kaliteli diye benimsediğimiz markalar daha pahalı fiyata satıyor buda aynısı.

Rode NT Usb mikrofonun da fiyatı 1800 lira civarlarında. Buda yine sizin işinizi çok uzun süreler görecek bir mikrofon. Profesyonel bir seslendirme işi veya yayıncılık yapıyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir